5 NIESPODZIEWANYCH ZALET CZYTANIA

Dobra wiadomość dla książkowych uzależnionych. Oprócz będąc w stanie uciec, rozwijać się i dowiedzieć się wiele różnych rzeczy, książki będą korzystne dla naszego zdrowia i naszego ciała. Co umieścić swój smartfon na godzinę na początek dobra książka.

Czy to thriller, romans lub komedię, dobrą książkę zawsze miło czytać. Oprócz opowiadając nam bajki , książki doskonałe dla naszego zdrowia. Dowiesz się, dlaczego:

Czytanie pozwala żyć dłużej

Ostatnie badania na uniwersytecie Yale stwierdzili związek między czytaniem i długowieczności. Czytanie pozwala żyć dłużejNaukowcy zebrali dane z 3,635 ludzie w ich pięćdziesiątych i porównywali informacje o ich zdrowie fizyczne .

Obserwacje przeprowadzone w ciągu 12 lat. Wynik ? Grupa ludzi, którzy czytają ponad trzy i pół godziny w tygodniu żyli lepiej i powyżej wszystkich innych.

Ale uważaj, czytając ostatnie plotki w skandal prasa nie pomaga żyć dłużej.

To samo badanie dowodzi, że ci, którzy czytają kultowy książki, a nie gazety lub czasopisma mają dodatkową szansę, aby zwiększyć ich trwałość.

Czytać pomóc w koncentracji

Wielu z nas są profesjonalistami wielozadaniowość i mieć czas, aby zrobić kilka rzeczy na raz bez nieplączący pędzla.

Ale ciągłe zainteresowanie naszym wiadomości e-mail, sieci społecznościowych i bieżących wydarzeniach, w rzeczywistości może uszkodzić wydajności .

Czytać pomóc w koncentracjiUsiąść z dobrą książką w ciągu pięciu minut, pozwoli ci się zrelaksować, ale i pozwala na umysł i wolę skupić się na czymś innym, przez długi okres czasu. Gotowy do cyfrowego Detox dziewczyny?

Odczytać pamięci

Czytanie wymaga maksymalnej koncentracji , ale zawiera on również zapisywanie informacji i zrozumienie go. Czytanie stymuluje większą część mózgu. To właśnie ten proces sprawia, że umysł i pamięć.

“Obszary mózgu, które są opracowane z innych funkcji, takich jak wzrok, język i łącznej nauki, łączą się w specjalne łańcuchy neuronowe do odczytu, co bardzo pobudza” – mówi Ken piję, k. tzw. laboratorium Haskins.

“Wyrok-to koncentrat wielu informacji, które mózg musi przeanalizować i wyciągnąć coś od niego” – dodaje.

Poprzez czytanie, mózg zmuszony jest tworzyć nowe wspomnienia, które pomagają poprawić pamięć krótkotrwałą .

Czytanie pomaga zmniejszyć stres

Czytać nie musi pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, gdy szukasz, aby stres samodzielnie. Ale badanie z uniwersytetu w Sussex pokazuje, że jest to najbardziej skuteczny sposób, aby się uspokoić.

Badanie przeprowadzone w 2009 roku, zostało zrobione, kontrolować poziom stresu grupy wolontariuszy. Wtedy próbowali różnych sposobów na relaks. Po sześciu minut czytania, stresu spadł o 68%. Słuchając muzyki, ona spadła o 61% i 42% podczas chodzenia.

Więc dlaczego czytając uda się uspokoić nas? “To najlepszy sposób, aby przestać myśleć o swoich obowiązkach” – mówi dr David Lewis.

“Nie ma znaczenia, jaką książkę czytasz, zapomniałeś swój aktualny zagłębić się w świat fantazji autora” – dodaje.

Chyba jeden unika strasznych książek przed snem …

Czytać pomagają lepiej spać

Jeśli jesteś w zwyczaju sprawdzać pocztę e-mail przed snem, być może nadszedł czas, aby wymienić swój telefon z Czytać pomagają lepiej spaćdobrą powieść .

Wpływ niebieskiego światła od ekranu mogą mieć wpływ na sen i marzenia senne.

Jeden z najlepszych rytuałów, aby ją uspokoić umysł i zasnąć szybko się czyta.

Jeśli nie lubisz czytać, wybrać książkę napięcie. Intryga nieuchronnie sprawi, że chcesz iść spać wcześniej, aby poznać koniec historii!

Leave a Comment